ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Дебатите по приемането на второ четене на бюджета за 2014 г. няма алтернатива", казва пред "Фокус" депутатът от ДПС. По думите му, наблюдава се открита тенденция за "тупане на топката", за изкуствено разтегляне на обсъждането, за губене на време, тайни опити да се проваля кворумът.
"От тази гледна точка, дебатът се проточи много, приемането на бюджета също", каза Четин Казак. Налагат се извънредни заседания на парламента в понеделник и вторник, защото приемането на бюджета за догодина няма алтернатива. Народният представител изрази мнение, че в пленарната зала е необходимо да има някаква минимална степен на конструктивизъм, както и на осъзнаване на общонационалните приоритети и интересите, които изискват предвидимост за бъдещите политики и за бъдещите обществени разходи, които държавата ще заложи в бюджета. Депутатът призова да не се губи ценно парламентарно време.
"За неща, за които е ясно предварително, че няма как да се случат, не трябва да се губи ценно парламентарно време, за да се опитваме да прокарваме невъзможното", каза Четин Казак.


