Ясен Тодоров: Трябва ли да се сменят членовете на ВСС, когато не са удобни
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мислите ли, че народните представители трябва да сменят членовете на ВСС като носни кърпички, когато не са им удобни? Това запита председателят на съвета Ясен Тодоров по телефона в ефира на Нова телевизия. Повод за питането му към водещия бе исканата от управляващите оставка на ВСС.
По повод изтеклия доклад на ЕК и негативните реакции в него, той посочи, че европейските експерти не са имали официална информация.
"Прочетох доклада на ЕК и смятам, че част от информацията в него не е от официални български институции, затова България протестира и възразява срещу част от констатациите в него., посочи той и допълни "никой не попита има ли проверка, какво се прави по тази проверка. Много ми е интересно от къде европейските експерти направиха тази констатация в доклада. Те нямат официална информация. Ако бяха поискали информация от ВСС щяха да я получат в пълнота", посочи Тодоров.
Той коментира още, че не може преди един месец законодателният орган да приема как да работи ВСС, а след този месец вече да отрича този ред.
Очаквайте подробности!


