BG EN

ВОЙНА! Ердоган се ядоса: Проклинам Израел и САЩ, това е държавен геноцид и тероризъм!

ГОРЕЩО
СВЕТЪТ ДНЕС

ВОЙНА! Ердоган се ядоса: Проклинам Израел и САЩ, това е държавен геноцид и тероризъм!

42898
на 15.05.2018
ВОЙНА! Ердоган се ядоса: Проклинам Израел и САЩ, това е държавен геноцид и тероризъм!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Турция от днес е обявен тридневен траур във връзка с убийството на над 50 палестинци от израелската армия в ивицата Газа в памет на жертвите. Турският парламент ще се събере през деня на извънредно заседание по повод кръвопролитните сблъсъци, последвали откриването на американското посолство в Йерусалим.

препоръчано

Предвижда се да бъдат обсъдени инициативи, които турската страна ще предприеме в знак на солидарност с палестинците и протест срещу действията на Израел. В петък по инициатива на Турция в Истанбул ще бъде свикано извънредно заседание на Организацията за ислямско сътрудничество. Същия ден едновременно в Града на Босфора и в Диарбекир ще бъдат организирани протестни митинги срещу Израел и в подкрепа на палестинците.

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган призова турските граждани масово да участват в протестните изяви. "Призовавам всички здравомислещи хора, било християни, евреи или от която и да било друга религия в нашата страна и по света, да надигнат глас срещу тази несправедливост", заяви той. Ердоган обвини Израел в държавен тероризъм и геноцид "Проклинаме всички, които извършват този геноцид, както Израел, така и неговият поддръжник САЩ. Израел извършва държавен тероризъм. Израел е терористична държава. И това, което върши, е геноцид" заяви турският държавен глава.

Ердоган обяви, че ще проведе срещи със световни лидери във връзка с трагичните събития в ивицата Газа, включително и с генералния секретар на ООН Антониу Гутериш.

Снощи той осъди се чу по телефона с палестинския президент Махмуд Абас. Ердоган и Абас осъдиха преместването на посолството на САЩ в Израел от Тел Авив в Ерусалим и убийството на десетки палестинци от израелската армия в ивицата Газа.

В сряда започва Рамазанът и през този свещен за мюсюлманите месец Турция ще инициира кампания за събиране на помощи за палестинците.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за третата неделя на август: Неочаквани пари за Телица, Близнаците да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за третата неделя на август: Неочаквани пари за Телица, Близнаците да не пътуват
ПИК TV x
ПИК TV! Живко Тодоров с ПЪРВИ ДУМИ за пожара край Стара Загора и спасяването на летуващите във вилите (ВИДЕО) ПИК TV! Живко Тодоров с ПЪРВИ ДУМИ за пожара край Стара Загора и спасяването на летуващите във вилите (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента