ИЗВЪНРЕДНО! Огромна драма на "Тича"! Ценна победа за "сините" (ОБНОВЕНА)

ХИТ СПОРТ

66279
на 07.03.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Огромна драма на Тича! Ценна победа за сините (ОБНОВЕНА)

Левски победи като гост с 3:2 Черно море в изключително интересен мач от 24-ия кръг на първенството. Голове на Вутов, Паулиньо и Яблонски за подопечните на Роси, 2 попадения на Василев за варненци, и червен картон за Антонио Вутов в напрегнатия спор. Афонсо Фигейредо и Ривалдиньо дебютираха за "сините". При гостите има редица проблеми свързани с контузии и наказания. Основните играчи Митрев, Ейолфсон и Обертан пропуснаха срещата.

Сблъсъкът започна с вихрени атаки и към двете врати. В 16-ата минута столичани изявиха претенции за дузпа за игра с ръка на играч на "моряците" в наказателното поле, реферът обаче прецени, че фаул в ситуацията няма. В 21-ата минута Вутов получи топката от Прохазка, напредна, финтира бранители на домакините и с премерен шут прати топката в мрежата - класно отиграване на Антонио - 0:1. Само минута по-късно Радослав Василев се оказа най-съобразителен при центриране в наказателното поле на гостите и възстанови равенството 1:1.

Последва пропуск за варненци, Огнянов нямаше късмет пред гола от близка дистанция. Малко след това "сините" претендираха за непоказан втори жълт картон на Мариян Огнянов. Секунди по-късно пък останаха съмнения, че е спряна потенциална голова атака на "моряците", при спорно отсъждане на засада.

В 38-ата минута Паулиньо проби в наказателното поле на домакините, финтира Макенджиев и реализира за 1:2, асистенция на Вутов, много прецизна бърза атака на столичани.

Прави впечатление, че министър Красен Кралев наблюдава мача от ложите на стадион "Тича". Изключително силен двубой от шампионата. Огромен интерес към спортното събитие от страна на феновете - както на "моряците", така и на "сините" - пълни трибуни, спортен празник.

Антонио Вутов обаче в 54-ата минута изрита без топка играч на Черно море, а реферът декорира с червен картон Вутов. Така Левски остана с човек по-малко на терена, а сблъсъкът стана далеч по-изнервен.

Георги Илиев направи уникална странична ножица в 62-ата минута, а вратарят Кръстев с класна намеса отби топката. В 65-ата минута Яблонски с глава, след центриране, прати кълбото в мрежата - 1:3. Малко по-късно се заформи меле между играчи на двата тима, нерви на терена.

Драмата стана огромна в 76-ата минута, след като Ради Василев с глава реализира за 2:3, асистенция на Дани Кики. До края на срещата варненци на няколко пъти не сполучиха в завършващата фаза на атаките и така подопечните на Роси се поздравиха с 3 точки.

Левски е на трето място във временното класиране на първенството с пасив от 11 пункта спрямо лидера Лудогорец, Черно море е на 8-ата позиция в таблицата с 27 точки.

ЧЕРНО МОРЕ: Макенджиев; Зехиров, Хасани, Д. Димов, Витанов, А. Цветков, Г. Илиев, М. Огнянов, Фенуш, Кузма, Р. Василев
Старши треньор: И. Илиев
ЛЕВСКИ: Кръстев; Цветкович, Яблонски, Белаид, Фигерейдо; Прохазка, Тиам, Гомес, Паулиньо, Вутов, Ривалдиньо
Старши треньор: Д. Роси

СЪДИЯ: Станислав Тодоров
СТАДИОН: "Тича"
НАЧАЛО: 17:30 часа

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите
ПЪРВО В ПИК! Страшно меле на Тракия - камион се обърна на платното, образува се километрична тапа (СНИМКИ/ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК! Страшно меле на "Тракия" - камион се обърна на платното, образува се километрична тапа (СНИМКИ/ВИДЕО)