ГОРЕЩО
ГОРЕЩ СЛУХ! Радев готви офанзива за София - избира между две млади остриета за кмет
НЕОСПОРИМ ФАКТ! Тол камери заснели шофьора, който уби две деца и един баща на АМ "Тракия", с телефон в едната ръка и с чаша в другата
Гълъб Донев с ПОСЛЕДНИ НОВИНИ около бюджета - ето кога го внасят в парламента
Радев анонсира предстояща среща с Александър Вучич
АКЦИЯТА В НЕСЕБЪР: Белезници за шефа на ВиК и заместника му, заковали ги с белязани пари
ХИТ БЪЛГАРИЯ
Лазар Колев проговори пред ПИК от килията: Няма да гния до гроб в затвора!
58487
на 31.10.2012
Сигурен съм, че ще ме оправдаят, надява се подсъдимият по делото "Белнейски"
Интервю на Ивайло КРАЧУНОВ Върховният касационен съд върна делото за смъртта на сестрите Росица и Христина Белнейски за ново разглеждане от друг съдебен състав на 12 октомври. Преди това две съдебни инстанции признаха за виновен за жестокото престъпление 31-годишния Лазар Колев и му отредиха доживотен затвор без право на замяна. "ВКС намира, че при надлежен задълбочен анализ и всестранна оценка на доказателствените източници по делото, въззивният съд би имал основание за значително повече корекции на фактите от направените от него", се посочва в присъдата. Върховните магистрати отчитат сериозни проблеми с доказателствата по делото, като резултат от забавеното разследване в досъдебната фаза и редица пропуски в първоначалния му етап. През април тази година, по време на заседанието във ВКС, майката и бащата на жертвите изненадващо поискаха делото да се върне за ново разглеждане. "За мен това не е цялата истина", каза тогава Фани Белнейска. По този повод агенция ПИК изпрати писменни въпроси до подсъдимият Лазар Колев, който в момента е в затвора. Ето как ни отговори той в сряда: - Г-н Колев, как приехте решението на Върховния касационен съд, който върна делото срещу вас да бъде върнато за ново разглеждане? - Не съм извършил това престъпление. Не съм и помислял, че човек може да направи такива тежки убийства. Разчитам на съда да бъда оправдан, тъй като съм невинен. Не съм познавач на работата на съдиите, не разбирам мотивите им, защото те са написани на научен стил, но това което знам е, че не съм убил сестрите Белнейски. - Какво бихте казали на майката на сестричките Фани Белнейска, ако имате тази възможност? - Ще й кажа: "Не съм убил твоите деца. Дано истинските убийци бъдат намерени някога". - От няколко години сте зад решетките. Смятате ли, че отново ще излезете на свобода? - Знам, че не съм извършил престъпление. Убеден съм, че ще бъда оправдан, а след това и освободен. Не може невинен човек да гние до гроб в затвора.препоръчано


