Мъри изпусна Херо и остана без победа в Казахстан

6289
на 12.03.2017

Дербито на българските треньори в Казахастан между Иртиш Павлодар и Астана завърши без победител. Отборите на Димитър Димитов-Херо и Станимир Стоилов-Мъри разделиха точките в Павлодар след 1:1 в двубой от втория кръг на първенството.

Шампионите поведоха с 1:0 в 14-ата минута, след като точен бе Мужиков. Това бе гол № 500 в историята на клуба. Ткачук изравни в 30-ата минута, но след това отново инициативата бе за гостите. В края на първата част обаче играчите на Херо можеха да стигнат до пълен обрат.

Второто полувреме отново започна с натиск на шампионите, но пропуски лишиха Астана от трите точки. Така първенецът на Казахстан за последните три сезона има едва една точка след първите два мача от сезона. Лидер е отборът на Стойчо Младенов Кайсар с шест точки, докато Иртиш остана с четири точки.