ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Има затруднения в трафика в Северна Гърция поради ремонти по пътищата.
Мащабни ремонти се извършват по магистралата Солун - Серес -Промахон. Строителните екипи подменят асфалта на пътните платна на много места. Ремонтът обхваща и двете посоки за движение. Колите в тези участъци се движат в една лента, което забавя трафика.
Възстановено е движението през Нигрита от Серес в посока Кавала.
За пътуващите по магистралата Солун – Атина полицията приканва да проявят търпение в отсечката до град Ламия, където също се извършват ремонти на пътното платно.
Днес отново има затворени за движение участъци от околовръстния път на Солун. Полицията е осигурила обходни маршрути, които изискват повече време за пътуване до летището и до Халкидики.
Междувременно цените на бензина започнаха да падат постепенно. В Северна Гърция горивото струва средно 1,90 евро. По магистралата цената е по-висока – 1,95 евро.
Рафинериите продават по-евтино, което сваля и цените по бензиностанциите. Очаква се и през следващите дни да се запази тенденцията за понижаване на цените на горивата.


